10 פונקציות שלא הכרתם ב-Chromecast

הסטרימר הפופולרי של גוגל פועל פחות או יותר בתצורת Plug-and-Play, אך יש כמה טיפים וטריקים פחות מוכרים שיכולים לשפר את חוויית השימוש. לא משנה איזה דגם ברשותכם, כל היופי של סדרת ה-Chromecast טמון בניידות וקלות השימוש שלה; פשוט התחברו והתחילו לשדר תוכן מ-Netflix, Spotify, HBO, Hulu ועוד ישירות מהמכשיר הנייד או המחשב שלכם לטלוויזיה. אם ברשותכם Chromecast מהדור הראשון, לא תוכל לנצל תכונות חדשות בעתיד מכיוון ש-Google לא תעדכן עוד את הקושחה עבור דגמים אלה, כך שעכשיו זה זמן טוב לשדרג.

 1. חיבור Ethernet חוטי

  Chromecast הוא גאדג'ט שימושי להזרמת סדרות וסרטים מנטפליקס, YouTube ועוד, אך הוא דורש חיבור Wi-Fi חזק כדי לספק סטרימינג יציב ואיכותי. לא לכולם יש רשת Wi-Fi מדהימה ועל כן גוגל מציעה מתאם Ethernet פשוט במחיר נוח עבור Chromecast. המתאם נראה כמו כבל החשמל הרגיל של Chromecast, אך בקצה שקע Ethernet קטנה. חברו כבל Ethernet מהמודם לשקע זה, חברו את קצה ה-USB של המתאם לתוך Chromecast, ומכן את ה-Chromecast לכניסת ה-HDMI בטלוויזיה שלכם כרגיל – ואתם מוכנים לפעולה.

 2. הזרמת מוזיקה מחשבון ה-Spotify שלכם

  אם ברשותכם מנוי Spotify Premium, תוכלו להזרים מוזיקה ישירות ל-Chromecast שלכם. רק ודאו שהמכשיר מחובר לאותה רשת Wi-Fi כמו ה-Chromecast, פתחו את אפליקציית Spotify, השמיעו קטע, לחצו על 'מכשירים זמינים' ולאחר מכן בחרו ב-Chromecast שלכם.

 3. מצב אורח

  בין אם יש אתם מארחים משפחה לשבוע או עורכים מסיבה בערב, תוכלו לתת לאורחים שלכם להחליט במה לצפות מבלי לתת להם גישה לאינטרנט האלחוטי שלכם. העבירו את ה-Chromecast למצב אורח בהגדרות המכשיר, וכל מי ש בטווח של כ-7 מטרים ממנו יוכל להזרים תוכן ברגע שהאפשרות תופיע במכשיר שלו. אם פעולה זו נכשלת, המשתמש יכול להזין באופן ידני את מספר הזיהוי האישי בן ארבע הספרות שיוצג תחת הגדרות האפליקציה במכשיר שלו.

 4. חסימת מעקב

  זה בלתי אפשרי לכבות לגמרי את כל המעקב מאחר ו-Chromecast הוא רק ערוץ להזרמה של תוכן, אבל תוכלו להגביל את מעקב. פתחו את אפליקציית הבית של Google ובחר מכשירים > Chromecast. בחרו בהגדרות ובטלו את הסימון של שליחת נתוני שימוש במכשיר ודוחות קריסה ל-Google.

 5. הזרמת שקופיות

  אם אתם משתמשים ב-Google Slides, תוכלו להקרין מצגות עם Chromecast ממכשירים ניידים ישר למסכים בעלי חיבור HDMI, מאחר ש-Google Cast מובנה ב-Chrome. לחצו על אפשרות ההצגה בחלקה השמאלי העליון של המצגת, לחצו על ״הצג במסך אחר״ ובחרו את מכשיר Chromecast שלכם.

 6. הוספת תמונות לרקע Chromecast

  החליפו את רקע ה-Chromecast במצב סביבה. אתם יכולים להשתמש בתמונות משלכם, או לבחור מתוך המבחר הרחב של גוגל הכולל אמנות, צילום נוף, ותמונות לווין. באפליקציית הבית של Google, הקישו על סמל ה-Chromecast שלכם, ולאחר מכן על סמל גלגל השיניים עבור תפריט הגדרות ההתקן וגללו מטה למצב סביבה. כאן תוכלו לבחור להציג תמונות מ-Google Photos של Chromecast או גלריה של תמונות ויצירות אמנות מהאוספים של Google. הקישו על ״ניסיוני״ כדי למשוך תמונות מפייסבוק או פליקר. תוכלו גם להוסיף את מזג האוויר והזמן לתצוגה.

 7. יצירת מצגת תמונות מ-Google Photos

  Chromecast יכול לשמש כחלופה מודרנית למסגרות הדיגיטליות המיושנות, בלי צורך במקרן. ב-Google Photos שולבה תמיכה מלאה ב-Chromecast, כך שתוכלו להזרים תמונות ממכשירי iOS, אנדרואיד, ומחשבים ישירות לטלוויזיה. פשוט חפשו את סמל ה-Cast בחלק העליון של אפליקציית Google Photos ולחצו עליו כדי להתחבר.

 8. שחקו משחקים

  אמנם לא מדובר ב-PS4, אבל Chromecast יכול לשמש כדי לשחק כמה משחקים משפחתיים ונחמדים. תוכלו להזיז קצת את הגוף עם Just Dance, להעלות נשכחות עם אימולטור של פלטפורמת המשחק המיתולוגית NES בשם CastNES או לשחק ״Pictionary״ על המסך הגדול על ידי הורדת Doodlecast למכשיר האנדרואיד שלכם והזרמה למסך. בנוסף, תוכלו להוריד משחקים למכשיר Android או iOS כדי להשתמש בטלפון או בטאבלט כבקר, בזמן שהמשחק פועל בטלוויזיה.

 9. האזנה באוזניות

  אם אתה רוצה לצפות במשהו בטלוויזיה שלך אבל לא מעוניינים שהצליל יפריע לאחרים בחדר, הורידו LocalCast עבור Chromecast והזרימו וידאו בלבד לטלוויזיה שלכם תוך שמירה על השמע במכשיר הנייד עצמו. הקישו על ״נתב שמע לטלפון״ במסך פועל כעת וחברו אוזניות לטלפון, הטאבלט או הלפטופ שלכם.

 10. תוכנית Preview של Chromecast

  אם ספוילרים לא מפריעים לכם, תוכלו להצטרף לתוכנית Preview של Chromecast כדי לקבל את כל התכונות העדכניות ביותר של Chromecast לפני שהן משוחררות לציבור הרחב. גוגל אומרת שהתוכנית איננה ״בטא״, אלא רק תצוגה מקדימה של תכונות יציבות. כדי להירשם, פתחו את אפליקציית Google Cast במכשיר ממנו תרצו להזרים, הקישו על התקנים, אתרו את המכשיר שבו ברצונך להשתמש עבור התוכנית ובחרו בו. כעת לחצו על הגדרות התקן ואז על Preview Program. השתמשו במחוון כדי לבחור אם ברצונך לקבל התראות בדוא"ל על עדכונים לפני שהם נשלחים למכשיר ה-Chromecast שלכם. כשתסיימו, בחרו ״הצטרף לתוכנית״ ולאחר מכן סקרו את ההגדרות והקישו על אישור. ייתכן שלא תצליח להירשם; אם אינכם רואים את תוכנית ה-Preview תחת הגדרות, כנראה ש-Google איננה מקבלת חברים כרגע ותוכל לנסות שוב מאוחר יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *